PRATİK BİLGİLER

Hacimli Metreküp Hesaplama

En (cm) Boy (cm) Yükseklik (cm) Adet Hacim

0

0

0

0

0

Kilogramlı Metreküp Hesaplama

Ürün Kilo Ürün Adet Toplam Kilo Hacim

0 kg

0

0 kg

0

0 kg

0

0 kg

0

0 kg

0

Lojistik Çözümler

Lojistik, müşterine komple nakliye hizmeti sunar. Müşteriler, komple kamyon taşımacılığı ile maliyet avantajı sağlarken, aynı zamanda tek bir muhatapla çalışır. Müşterilerin kendi özel filolarına sahip olmalarına alternatif olarak lojistik komple kamyon taşımacılığından daha hassas bir çözüm olan müşteriye araç tahsis edilen özel sevkiyat çözümü sunar.

Bu program aynı zamanda müşteriye tahsis edilmiş milk runve özel ekipman gerektiren sevkiyatlar için de idealdir. Lojistik, müşterilerin talepleri doğrultusunda ihtiyaç duyulan araç kapasitelerinin ve araç türlerinin sağlanması ile şehiriçi dağıtım hizmeti verir. Sahip olduğu bilgi teknolojileri altyapısı ile müşterilerinin sistemlerine entegre olur.

Şehiriçi dağıtım ile ilgili gerekli bilgilere eş zamanlı erişebilir. Şehiriçi dağıtım sırasında müşteri adına tahsilat da gerçekleştirir. Internet üzerinden takip edilebilir teslimat bilgileri, müşterilerin istekleri doğrultusunda kendilerine en kısa zamanda ve en uygun yöntemle iletilir.

Lojistik’in filo yönetimi, müşteri ihtiyaçlarına en uygun çözümü sunarak nakliye maliyetlerini düşürür, çalışılan firmanın müşterilerine zamanında teslimat gerçekleştirerek firmanın ‘zamanını, ‘enerjisini, ve ‘parasını, temel faaliyet alanına odaklamasını sağlar.

Firmalar, filolarının değerini optimize ederken filo araçlarının işletme maliyetlerini minimize edebilirler. Lojistik, şirket varlıklarının etkin yönetimi için gerekli olan bilgi, kaynak ve teknolojiye sahiptir.

Filo yönetimi partneri olarak, araç seçimi ve satınalma sürecini, filo araçlarının yönetimini, sürücü ilişkilerini ve araç takibini müşterisi adına yürütür.

Lojistik, ürünlerin çıkış noktasında yüklenmesini, varış noktasına göre ayrılmasını ve direkt olarak müşterilere sevk edilmesini dağıtım merkezleri aracılığıyla gerçekleştirir.

Tedarik zincirindeki talep noktaları ve talep miktarları doğrultusunda entegre dağıtım operasyonlarını firma adına etkin bir şekilde yönetir.

Lojistik tedarikçilerle birlikte, müşteriler nasıl, ne zaman ve nerede ürünlere ihtiyaç duyuyorsa; ona göre ürünlerin yüklenmesini, paketlenmesini ve özenle teslim edilmesini sağlar

Lojistik çapraz yükleme tesislerinde mal kabulü ve sevkiyat fonksiyonları yerine getirilirken depolama ve sipariş toplama fonksiyonlarının elimine edilmesi ile sevkiyatların depolanmadan direkt olarak transfer edilmesini sağlar.

Çapraz yükleme ile envanter ve taşıma maliyetlerinde müşterilerine maliyet avantajı sağlar.Lojistik sistem tasarımı, müşteri hizmet düzeyleri, dağıtım merkezi sayısı ve lokasyonu, envanter seviyeleri, dağıtım kanalları, üretim planları ve minimum stok seviyeleri konularında yerinde karar vermek için stok taşıma maliyetleri hakkında geniş bilgiye sahip olunması gereklidir.

Lojistik müşterilerine envanter yönetimi konusunda destek sağlar.

Lojistik, müşterilerin ihtiyaçları doğrultusunda satıcı sevkiyatlarını denetler. Rassal örneklem seçilerek veya %100 kontrol ile tedarikçi sevkiyatlarında kalite kontrol gerçekleştirilir.

Lojistik, yeniden değerlendirilmesi ya da uygun bir şekilde elden çıkarılması amacıyla hammaddelerin, yarı mamullerin, nihai ürünlerin ve bilginin verimli ve maliyet etkin bir şekilde tüketimin son noktasından üretildiği kaynağa kadarki akış sürecini planlar, uygulama ve kontrol süreçlerini gerçekleştirir

Müşteri hizmetleri yönetimi, müşteri iadeleri, özelleşmiş teslim ve teknik servisler Lojistik’in müşterilerine sunduğu satış sonrası hizmetlerdir.Tecrübeli tedarik zinciri mühendisleri, özel iş ihtiyaçlarını değerlendirerek ve özel analizler ile modelleme ve tasarım teknikleri uygular.

Bu analizlerin sonunda müşterisine en doğru lojistik modelini optimum maliyetlerle hazırlar. Çevrim zamanlarının ve envanterin azaltılmasının yanı sıra bir çok satıcı ile ilişkilerin yönetilmesi ile ilgili genel giderlerin düşürülmesinde yardımcı olur.

Lojistik analistleri, en iyi sonuçların elde edilebilmesi için lojistik ağını yönetir, izler ve optimize eder.